Радіатори Xtreme

Біметалічні радіатори XTREME італійського заводу RADIATORI 2000

Компанія OMEC рекомендує своїм клієнтам використовувати біметалеві радіатори. Один з найкращих виробників біметалевих радіаторів в Італії — це Radiatori 2000 SpA. Представник OMEC в Україні — компанія Maverik International — також реалізує біметалічні радіатори Xtreme від Radiatori 2000.

Завод Radiatori 2000 в Чізерано, Ломбардія (Італія)

Завод Radiatori 2000 в Чізерано, Ломбардія (Італія)

Італійський завод Radiatori 2000 SpA, що виробляє алюмінієві та біметалеві радіатори, обладнаний за останнім словом техніки. Розташований він у Бергамо (Ломбардія — один із основних промислових регіонів Європи). Радіатори заводу отримують найвищі оцінки якості. Через це їх купують понад 40 країн світу.

Але на ринок країн СНД надходять особливі біметалеві радіатори. З урахуванням подальшої експлуатації за високого тиску в трубах централізованих систем опалення та забрудненої води завод Radiatori 2000 розробив міцну й надійну модель. І назву їй підібрали відповідну – «XTREME».

Біметалічний радіатор XTREME зроблено зі сплаву алюмінію (група AISi9Cu) і сталі (марка 1.0050 згідно зі стандартом Євросоюзу EN 10027-2). Причому зовнішня частина секції алюмінієва, а центральна частина – сталева. Вони під високим тиском виплавляються разом. Це робить біметалічний радіатор суперміцним з максимальною тепловіддачею.

Радіатори Xtreme у процесі виготовлення

Радіатори Xtreme у процесі виготовлення

Секції радіатора з’єднуються ніпелями, а герметичність у точках з’єднання забезпечується радіаторними прокладками. Робочий тиск для біметалічного радіатора XTREME — 40 бар. Випробування у спеціалізованих лабораторіях AQM 2006 — 0222PP Політехнічного інституту Мілана показали — розрив радіатора XTREME можливий тільки за тиску більше 150 бар. Такі чудові характеристики отримані завдяки особливому алюмінієвому сплаву, вертикальній внутрішній сталевій трубці, а також збільшеній товщині біметалевого радіатора.

На заводі Radiatori 2000 постійно контролюють і навіть позапланово перевіряють виробничий процес на всіх стадіях. Зокрема, радіатори XTREME ретельно перевіряють на герметичність. Тому на ринок браковані радіатори не потрапляють.

Біметалічні радіатори Xtreme

Біметалеві радіатори Xtreme

Зауважимо, що особливий дизайн біметалічного радіатора XTREME і збільшена площа тепловіддачі спрямовані на збільшення теплової потужності. Красива «зовнішність» біметалевих радіаторів XTREME створюється за рахунок фарбування методом анафорезу із заключною фазою у вигляді епоксидно-поліефірного розпилення. Зафарбовується вся поверхня – тильна, лицьова сторона, з торців між ребрами. Після цього радіатор стає білим RAL 9016 (за німецьким стандартом кольорів для лакофарбової продукції).

Радіатори пакуються в поліетиленову плівку, потім у коробку з міцного картону. Після цього виробу не загрожує пошкодження ні під час транспортування, ні на складі.

Всі моделі радіаторів Radiatori 2000 проходять тести в Політехнічному Університеті Мілана в лабораторії MRT, уповноваженою директивою 89/106/CEE Міністерством Промисловості Італії. Таких лабораторій в Євросоюзі 5. Тільки вони видають сертифікати згідно з нормою EN 442/1/2/3. Біметалічний радіатор XTREME відповідає нормативним вимогам EN 442.

Лабораторія видає Атестат, який сертифікує відповідність декларованих даних реальним, а саме:

1 – габаритних розмірів;
2 – теплової потужності;
3 – герметичності і характеристик по тиску;
4 – характеристик втрати тиску в радіаторі;
5 – необхідної документації для отримання маркування CE;
6 – вогнестійкості секції;
7 – довговічності фарбування;
8 – відсутності у фарбі речовин небезпечних і шкідливих для людини;
9 – контролю якості виробництва згідно з нормами UNIENISO 9001:2008.

Габаритні розміри і технічні характеристики однієї секції біметалевого радіатора XTREME

Найменування показника Од. виміру Значення
1 Глибина A мм 95
2 Висота B мм 577
3 Міжосьова відстань C мм 500
4 Ширина D мм 80
5 Діаметр підключення дюйм 1
6 Приблизна вага кг 1,73
7 Кількість води л 0,22
8 Тепловіддача (DT=70 K) Вт/секція 180,2
9 DT 50 112
10 n 1,31
11 Ціна €/секція 10

Значення тепловіддачі DT 50 відповідає передбаченій у європейській нормі EN 442. Теплові характеристики моделі отримані в результаті тестів, проведених у Державному Міланському політехнічному університеті.

Умови експлуатації:
Максимальний робочий тиск – 4 Mпа (40 бар)
Тиск при гідравлічних випробуваннях до 6 Мпа (60 бар)
Тиск на розрив > 11 МПа (110 бар)
Максимальна температура теплоносія 110?С
Показник рН теплоносія від 6,5 до 8,5 (оптимальний – від 7 до 8)

Антикорозійний захист. Ліворуч — шестивалентним хромом, праворуч — за допомогою нанотехнологій

Антикорозійний захист. Ліворуч — шестивалентним хромом, праворуч — за допомогою нанотехнологій

Як ви вже знаєте, з’єднуються секції біметалевого радіатора «Xtreme» сталевими ніпелями. А поверхня алюмінієвої частини, яка контактує з водою, обробляється за допомогою нанотехнологічного методу антикорозійного захисту. Потім радіатори проходять випробування антикорозійного захисту сольовим туманом протягом 336 годин за стандартом ASTM-B-117. Зауважимо, що ніхто з італійських виробників радіаторів не використовує цю технологію. Тільки завод Radiatori 2000. Вона замінює всі інші засоби для поліпшення антикорозійних характеристик. До цього для захисту алюмінію від корозії і поліпшення зчеплення з барвником використовували шестивалентний хром Cr (VI ).

Нанотехнологія є передовою для антикорозійного захисту алюмінію. Вона використовується в авіації та технології напівпровідників. Створюється дуже тонке гідрофобне покриття, яке блокує його поверхню від агресивних корозійних реагентів. Після подібної обробки вироби відповідають суворим вимогам військової та авіаційної промисловості. Цей нанометод захищає сильніше, ніж звичні способи захисту з використанням фторидів цирконію, титану та інших металів.

Чим відрізняються італійські алюмінієві радіатори від китайських

В Україні ви можете купити і китайські алюмінієві радіатори. Вони хороші лише своєю ціною. Саме цей аргумент стає вирішальним для покупця при виборі радіатора. Покупець не має всієї інформації про те, яким повинен бути якісний радіатор. Продавець також не поспішає пояснювати всі нюанси, бо зазвичай матеріально мотивований продати китайський товар. Перш ніж зупинити свій вибір на дешевому «іспанському» або «польському» читай китайському варіанті, ви повинні знати, на що погоджуєтеся, коли платите менше. Отже:

Насамперед, італійський алюмінієвий радіатор відрізняється від китайського складом алюмінієвого сплаву.

На італійських заводах радіатори роблять з алюмінію EN-AB 46000/46100, де вміст цинку менше 0,9%. Це і корозійна стійкість, і міцність. У китайських сплавах алюмінію вміст цинку перевищує 1,1% , а часто становить 2% – 3 %.

Майже на всіх заводах у КНР радіатори забарвлюють методом епоксидно – поліефірного розпилення. Причому, перед фарбуванням їх спочатку збирають. Тому деякі ділянки виявляються або сірі, або взагалі не зафарбовані. Крім естетичної проблеми, виникають і більш серйозні. Ми їх перерахуємо:

1. У не зафарбованих місцях на радіаторах починається корозія.

2. Якщо радіатор фарбують методом анафорезу потрібно його попередньо обробити. Поверхню миють, знежирюють, потім ще раз – лужним розчином. Протруюють (спочатку збризкують, потім занурюють у фтороцирконат), ополіскують у демінералізованої воді, і ще раз миють. Така обробка пасивує секцію. У результаті – зменшення корозії під час роботи радіатора, і зменшення утворення газу при електролізі. Так само на заводах в Італії обробляють і внутрішній радіаторний ніпель вже у змонтованому стані. Якщо на виробництві таку обробку не роблять, то ніпель іржавіє. Ця іржа потім циркулює по опалювальній системі, загрожуючи нормальній роботі котла і насоса.

3. Перед фарбуванням радіаторів способом розпилення поверхню знежирюють миючим засобом. Але це не робить поверхню ідеально готовою для фарбування. В результаті після епоксидного розпилення на поверхні будуть утворитися бульбашки, потім фарба почне відшаровуватися.

Технологія лиття під тиском в Китаї та Італії відрізняється. У КНР вона на перебуває на дуже низькому рівні, тому на виробництві там бракують від 15 до 25% радіаторів. Метал великої структурної пористості стає більш водопроникним. Тоді радіатори обробляють просочувальною смолою. Як наслідок, знежирити такий радіатор перед фарбуванням важко. Період гарантії на герметичність виробу скорочується. До того ж у процесі експлуатації радіатора просочувальна смола забруднює воду в системі опалення.

Нагадаємо і про те, що італійські радіатори проходять найсуворіші випробування, бо виробляються вони за стандартами Євросоюзу. У Китаї на продукцію, яка поставляється в країни СНД дивляться крізь пальці. Дані по тепловіддачі й тиску не відповідають реальності. Та що й казати, підробляють і сертифікати якості на радіатори.

Покупець не може бути експертом у всіх сферах. Тим більше в технології виробництва радіаторів. Визначити якість подібного товару “на око” неможливо. Важливо лише пам’ятати про те, що радіатор має бути надійним та міцним. Тому краще заплатити більше зараз, бо потім і копієчку обійдеться вам і новий радіатор, і ремонт приміщення. Ще й із сусідами доведеться мати справу, якщо мешкаєте ви у квартирі.