Прокладки

Прокладки для радіаторів

Прокладка радіаторного ніпеля, а також прокладка перехідника або заглушки — це одна з найдешевших деталей в системі опалення, але за впливом на безперебійну роботу всієї системи вона займає чи не найперше місце! Так чи варто купувати дешеві китайські прокладки, які виготовляються часто просто з паперу або гуми і через деякий час просто розвалюються — чи все ж таки треба підійти до цього питання серйозніше і купити надійну фурнітуру, тим більше що її ціна не така вже й висока.

Парадокс, але навіть імпортери китайських перехідників і заглушок купують до них європейські прокладки, щоб уникнути претензій від своїх покупців, які гарантовано будуть — адже досвід показав, що китайські виробники поки що не навчилися випускати якісні радіаторні прокладки.

Види радіаторних прокладок

Прокладки для радіаторів паронітові

Мал. 1. Прокладки для радіаторів паронітові

Сьогодні на ринку зустрічаються паронітові, силіконові і як це не дивно — паперові прокладки. Про останній різновид ми навіть не будемо говорити — і школяру зрозуміла їхня «надійність». Розглянемо якісні прокладки.

Не всім знайоме значення терміну «пароніт» — це такий сплав, який використовується саме для виготовлення прокладки. Але якість паронітових прокладок теж буває різною. Наприклад, у нас ця суміш виробляється з целюлози, вона позбавлена ??азбесту, але в ній використовуються мінерали і в’язка еластомірна речовина на основі NBR. Виготовлені таким чином паронітові прокладки можуть без побоювань використовуватися в системах транспортування пари, газу, палива, а тим більше води. Ми відповідаємо і даємо гарантію високої якості наших паронітових прокладок.

Товщина радіаторних прокладок

Не можна бездумно брати прокладку, не звернувши уваги на її товщину, тому що від неї залежить сфера її застосування. Найтонші прокладки — 1 мм — використовуються для скручування радіаторів, адже досить часто доводиться їх розбирати і збирати заново в більш довгі секції. Для таких робіт вам знадобляться ніпелі і прокладки товщиною 1 мм — все це ми можемо вам надати в потрібних вам кількостях.

Прокладки для шлангів

Мал. 2. Прокладки для шлангів

Нехай вас не мучать сумніви, що ця прокладка занадто вузька і, можливо, тому не дуже надійна — адже вона виготовляється зі спеціальної суміші №205 і забезпечує герметичність системи до температури 200 градусів і тиску в 80 атмосфер при ручній скрутці секцій радіаторів.

А от для перехідників і заглушок необхідна прокладка товщиною 1,5 мм — але за умови, що вона використовується з «рідними» їй заглушками або перехідниками — тобто якісними італійськими комплектуючими, виготовленими на заводі OMEC. Справа в тому, що внутрішня їхня частина — поверхня фланця — ідеально плоска, тому товщини 1,5 мм якраз достатньо для ідеальної герметичності.

Фланцеві прокладки Омек

Мал. 3. Фланцеві прокладки

Якщо ж у вас в наявності китайські комплектуючі або навіть європейські, але другосортні перехідники та заглушки, то тоді вам краще вибирати прокладки товщиною 2 мм. Це компенсує нерівності і дефекти, які часто бувають на внутрішній поверхні фланця не надто якісних комплектуючих.

Прокладки товщиною 1,5 і 2 мм виготовляються зі спеціальної суміші №202 — вона більш еластична, ніж суміш №205. Це необхідно, тому що монтаж перехідників і заглушок відбувається з меншою силою, ніж при скрутці радіаторів за допомогою ніпелів. Тим не менш, такі прокладки здатні витримувати температуру до 120 градусів і тиск до 40 атмосфер, що більш ніж достатньо для системи опалення.

Силіконові прокладки для радіаторів

Прокладки для радіаторів силіконові Омек

Мал. 4. Прокладки для радіаторів силіконові

Про силіконові прокладки хочеться сказати окремо, адже «імідж», на жаль, був сильно зіпсований непорядними виробниками, які випускали під виглядом силіконових прокладок взагалі казна що — часто просто гуму, яка не має з силіконом нічого спільного.

Крім цього бувало, що такі прокладки йшли з набором комплектуючих, розроблених під паронітові прокладки, відповідно про герметичність такого «набору» не могло бути й мови.

Силіконові прокладки фірми OMEC в поєднанні зі спеціально розробленими для них перехідниками і заглушками використовуються навіть для масляних обігрівачів, у яких і температура набагато вище, ніж у радіаторів, і в якості рідини використовується зовсім не вода, а більш їдкі субстанції.

Ніпелі для скручування радіаторів Омек

Мал. 5. Ніпелі для скручування радіаторів

Тому, якщо у вашій системі опалення використовується, наприклад, антифриз, і ви хочете убезпечити себе від можливого зносу паронітових прокладок — купуйте італійські силіконові прокладки фірми OMEC, але тільки в парі зі спеціальними адаптерами або заглушками — в цьому випадку ми гарантуємо вам довговічність у роботі такої системи — мінімум на 30 років, але, як правило, на набагато більший термін.

Те ж саме стосується і паронітових прокладок OMEC для ніпелів, перехідників або заглушок. Ми з упевненістю можемо сказати, що наша італійська фурнітура, що виготовляється на заводі OMEC з 90-річною історією, на даний момент є кращою з усього того, що ви можете придбати для вашої системи опалення. Ми з задоволенням вас проконсультуємо і допоможемо визначитися і з видом, і з кількістю необхідної вам фурнітури.