Перехідники та заглушки

Перехідники та заглушки для радіаторів

Чи замислювалися ви над тим, від чого залежить тривала і безперебійна служба системи опалення? За проведеним опитуванням, найпопулярнішою відповіддю була така: «від якості радіаторів і труб». Звичайно ж, і радіатори, і труби повинні відповідати стандартам якості, але чи часто ви чули, що у когось зламалася труба або відвалився шматок радіатора? Ні, такого практично не буває. Якщо проблеми виникають, то вони, як правило, проявляються в місці стиків, в тих місцях, де є дрібні деталі — тобто фурнітура. Приходимо до висновку — якщо ви хочете, щоб ваша система опалення працювала «як годинник» — звертайте пильну увагу не тільки на виробника радіаторів, але також і на виробника всіх дрібних деталей, особливо це стосується перехідників і заглушок.

Зараз на ринку дуже багато дешевої китайської фурнітури низької якості! Не економте на цьому, тим більше, що ціна хороших перехідників і заглушок не так уже й істотно відрізнятиметься від середньої на ринку — ви на цьому точно не розоритеся, навіть навпаки — заощадите, уникнувши надалі ремонтів, переробок і проблем із затопленням сусідів знизу.

Наші комплектуючі до радіаторів виготовляються не десь у підпіллі, а на високотехнологічному італійському заводі OMEC, який має за плечима 90-річну історію і величезний досвід.

Переваги перехідників і заглушок фірми OMEC

Два перехідника та одна заглушка OMEC для використання з паронітовими прокладками в алюмінієвих та біметалевих радіаторах

Мал. 1. Два перехідника та одна заглушка OMEC для використання з паронітовими прокладками в алюмінієвих та біметалевих радіаторах

По-перше, шляхом досвіду і спеціальних досліджень був виведений оптимальний склад сталі для заглушок і перехідників до радіаторів . Сталь ця марки С04, вона містить вуглець у пропорції до 0,4% від загального складу. Це дає гарантію максимальної твердості, але в той же час можливості зробити різьбу максимально точно. Причому ця різьба повинна бути настільки міцною, щоб витримати тиск в 25-30 атмосфер — якраз саме сталь марки С04 і відповідає всім поставленим умовам. Нехтувати ними аж ніяк не можна, тому що алюмінієва різьба на радіаторі при неточно виконаній різьбі на адаптері чи заглушці може легко пошкодитися — і тоді вам доведеться, можливо, міняти сам радіатор, а це вже на порядок дорожче, ніж спочатку купити якісну фурнітуру.

Перехідник та заглушка OMEC для використання із силіконовими прокладками в алюмінієвих і біметалевих радіаторах у розрізі

Мал. 2. Перехідник та заглушка OMEC для використання із силіконовими прокладками в алюмінієвих і біметалевих радіаторах у розрізі

Іншим важливим моментом є хороша оцинковка наших комплектуючих OMEC. Ми підходимо до цього дуже відповідально, тому що розуміємо, що неоцинкована чи погано оцинкована деталь дасть з часом корозію, і ви просто не зможете її відкрутити, коли це може знадобитися. До того ж така деталь дуже скоро почне іржавіти, тому що має безпосередній контакт з водою. Тому що виготовляються на заводі OMEC деталі проходять ретельну процедуру знежирення, оцинкування і аж потім — фарбування.

Якщо ж заглушку або перехідник тільки пофарбувати, як роблять багато несумлінних постачальників, то фарба не триматиметься довго на такій деталі, що призведе, зрештою, до неприємностей у вигляді поломки в опалювальній системі. Особливо неприємним цей факт буде в розпал опалювального сезону, тому треба поставитися до даного питання з усією серйозністю.

Ще варто окремо відзначити якість фарби, якою покриваються комплектуючі. Відомий факт, що дешева фурнітура часто покривається неякісною токсичною фарбою, а від вологи і досить високої температури радіатора фарба починає давати шкідливі випари. Ми покриваємо всю фурнітуру OMEC тільки високоякісною нетоксичною фарбою, дбаючи не лише про ваше тепло і затишок, але також і про ваше здоров’я.

Асортимент перехідників і заглушок OMEC

Два перехідника та одна заглушка OMEC для використання із силіконовими прокладками в алюмінієвіх та біметалевих радіаторах

Мал. 3. Два перехідника та одна заглушка OMEC для використання із силіконовими прокладками в алюмінієвіх та біметалевих радіаторах

Ми можемо вам запропонувати кілька видів заглушок і перехідників. Перший тип підходить для використання їх із паронітовимі прокладками, а другий — із силіконовими. Конструкції комплектуючих OMEC виконані дуже точно — врахований коефіцієнт збільшення прокладок в обсязі через підвищення температури і при цьому дотримана максимальна герметичність між радіатором і заглушкою (перехідником). Прокладка OMEC збільшуватиметься, зменшуватиметься, але ніколи не почне виступати за відведений їй простір, як це буває в китайській фурнітурі.

У нашому асортименті є все необхідне: ліві і праві перехідники «дюйм на ?» і «дюйм на ?» , ліві і праві заглушки, а також на ваш вибір — паронітові чи силіконові прокладки.

Особливості системи опалення з антифризом

Перехідник оцинкований для манометрів

Мал. 4. Перехідник оцинкований для манометрів

Якщо в системі опалення використовується антифриз, то необхідно вибирати перехідники та заглушки із силіконовими прокладками. При виборі їх треба бути особливо уважними — бувають ситуації, коли китайські і навіть деякі італійські виробники заглушок підмінюють силікон звичайною гумою або ще якимось матеріалом, які не мають нічого спільного із силіконом. Це призвело до того, що в Україні створився міф, що силіконові прокладки небезпечні.

Муфта латунна Омек

Мал. 5. Муфта латунна

Ми даємо гарантію того, що заглушки і перехідники OMEC із силіконовими прокладками абсолютно надійні, тому що використовуються навіть в італійських масляних обігрівачах, а в них набагато вище температура, а крім того, використовуються набагато їдкіші рідини, ніж просто вода.

Є ще один важливий момент: наші комплектуючі ідеально працюватимуть, якщо їх застосовувати в комплексі — перехідники (заглушки) OMEC з прокладками OMEC, але не слід їх використовувати з деталями інших виробників.

Вибір комплектуючих для чавунних радіаторів

Одна заглушка та два перехідника OMEC для використання в чавунних радіаторах

Мал. 6. Одна заглушка та два перехідника OMEC для використання в чавунних радіаторах

Ні в якому разі не можна використовувати фурнітуру, розроблену для алюмінієвих або біметалічних радіаторів, з чавунними радіаторами. Адже вони набагато важче і масивніше і, відповідно, потребують спеціальних комплектуючих. До їх якості слід підходити з ще більшою увагою.

Ми пропонуємо вам італійські перехідники, заглушки і кронштейни OMEC, спеціально розроблені для важких чавунних радіаторів. Діаметр фланця у таких перехідників (заглушок) дорівнює 48, а не 42 мм, як у стандартних комплектуючих до алюмінієвих радіаторів. А шестигранна робоча частина фланця перехідника або заглушки для чавунного радіатора також більше, ніж та ж робоча частина фланця у заглушок і перехідників біметалевих або алюмінієвих радіаторів.

Ще одна особливість чавунних радіаторів полягає в тому, що для них не використовуються силіконові прокладки — тільки паронітові.

Слід врахувати, що український чавунний радіатор відрізняється від імпортних — італійських, чеських або турецьких — він має підключення «дюйм з чвертю — 1 ?». Для таких радіаторів треба підбирати відповідні комплектуючі — завод OMEC їх також виготовляє, але зберігаються вони на складі в Італії через невеликий попит на них.

Монтаж перехідників і заглушок

Ключі ABS для монтажу перехідників та заглушок OMEC

Мал. 7. Ключі ABS для монтажу перехідників та заглушок OMEC

Не всім відомо, що дуже бажано при монтажі радіаторів та фурнітури використовувати спеціально розроблені для них ключі — на основі ABS з твердої пластмаси. Такий ключ, на відміну від звичайного, не зашкодить фарбу заглушок і перехідників навіть при багаторазовому відкручуванні і закручуванні комплектуючих.

Комплект перехідників для алюмінієвих радіаторов

Мал. 8. Комплект перехідників для алюмінієвих радіаторов

Завод OMEC виготовляє такі ключі, причому вам знадобиться тільки один такий ключ — на ньому є отвір як для алюмінієвих або біметалічних радіаторів, так і для чавунних.

Купуючи у нас всі необхідні деталі і інструменти, ви полегшуєте собі життя і отримуєте гарантію якісної і безперебійної роботи системи опалення на кілька десятків років і більше.